Podstawy SEO: niezbędny przewodnik SEO dla początkujących

SEO-podstawy

Wyszukiwarki stały się złotym standardem wyszukiwania produktów, usług i wiedzy. Kto nie szuka rzeczy w Google? Codziennie odbywa się około 6 miliardów poszukiwań. Konkurenci walczą o to, aby być stroną, którą wszyscy klikają. Może to sprawić, że perspektywa SEO wydaje się przytłaczająca dla początkujących.

Ale prawda jest taka...nadal można wysoko w rankingu w wyszukiwarkach tylko z podstaw SEO. Sama znajomość informacji, które mam zamiar powiedzieć, zwiększy Twoje szanse na dotarcie na szczyt wyszukiwarek, takich jak Google. Ten przewodnik pokaże Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby dostać się od zera do bohatera.

Więc…

Zawartość strony [pokaż]

Czym jest SEO?

SEO oznacza search engine optimization. Jest to praktyka kierowania odwiedzających do twojej witryny poprzez "organiczne" wyniki wyszukiwania. Wyniki organiczne to strony internetowe, które pozycjonują się bez płacenia za bycie na pierwszej stronie. Płatne wyniki, znane jako PPC (pay per click), są reklamami. Są mniej prawdopodobne, że zostaną kliknięci, ponieważ nie są tak godni zaufania. Znikają również po zaprzestaniu płacenia.

SEO-Organic-result-vs-PPC-paid-ad

Najpopularniejsze WYSZUKIWARKI to:

Google

Bing

Yahoo

Baidu

Yandex

Google jest dominującą wyszukiwarką z oszałamiającym 91,98% udziałem w rynku na całym świecie i 92,72% w Wielkiej Brytanii. Oczywiście warto skupić swoje wysiłki na Google, gdzie większość ludzi szuka.

Celem marketingu SEO jest pierwsze miejsce w wyszukiwarkach, aby uzyskać więcej odwiedzających na swojej stronie internetowej. Ci goście są nazywani "ruchem". Aby dotrzeć na pierwsze miejsce w Google, musisz przynajmniej znać podstawy SEO. Czytanie tego poradnika dla początkujących od początku do końca uzbroi cię w wystarczającą wiedzę, aby pokonać większość konkurencji. Zawsze możesz dodać zakładkę teraz do przyszłych odniesień.

Marketerzy SEO mogą uzyskać oszałamiające wyniki z rankingu w dowolnym miejscu na 1 stronie Google. Wyświetla 8-10 linków do strony internetowej, dzięki czemu możesz odnieść sukces bez wcześniejszego przybycia. Ale realistycznie, top 3 Wyniki wyszukiwania uzyskać większość ruchu. Sprawdź ten wykres NA internetowych pozycjach rankingowych.

Organic-search-Branded-vs-unbranded-SERPS-CTR

Źródło: Smart Insights

Odsetek wszystkich osób, które klikają na witrynę dla danego szukanego terminu, nazywa się wskaźnikiem klikalności (CTR). Ten wykres pokazuje, w większości przypadków, top 3 pozycje dostać ponad 50% wszystkich kliknięć do stron internetowych. W pozycji 9-10 CTR wynosi mniej niż 2%.

Następnie po pierwszej stronie ruch wygląda trochę tak:

Tumbleweed toczący się przez pustynię

Więc co dokładnie "optymalizujesz" dla wyszukiwarek, aby dostać się na stronę 1?

Starasz się uszeregować odpowiednie słowa kluczowe, które są zapytaniami, których ludzie szukają, aby znaleźć odpowiedź. Optymalizujesz treść, aby była to odpowiedź. Nauka o słowach kluczowych i jak szukać właściwych jest kluczem do sukcesu tutaj. Zajmiemy się tym za chwilę.

Ale first...It ważne jest, aby zrozumieć kilka podstaw dotyczących wyszukiwarek. Poznanie ich funkcjonowania da ci mocne podstawy do tego, co następuje. Uwierz mi, to jak strzelanie w ciemności, jeśli pominiesz tę część.

Uwaga: możesz pominąć, jeśli zamiast tego zdecydujesz się skorzystać z usługi SEO.

Zrozumienie Wyszukiwarek

Aktualizacja Google do RankBrain

Co to jest wyszukiwarka?

Wyszukiwarka jest oprogramowaniem zaprogramowanym do znajdowania, rozumienia i organizowania informacji w Internecie, aby dostarczyć najbardziej odpowiednie wyniki do zapytań użytkowników. Tworzy hierarchię wyników na stronach wyników wyszukiwarek (SERP) w oparciu o różne czynniki rankingowe.

Przez lata wyszukiwarka Google rozwinęła się jak szalona! W październiku 2015 r. wprowadzili RankBrain, który zmienił rozgrywkę. Wcześniej Google próbowało dopasować słowa kluczowe między zapytaniami i stronami internetowymi. Wszystkie zmiany w ich algorytmie zostały ręcznie zakodowane przez inżynierów.

RankBrain wykorzystuje uczenie maszynowe (AI), aby zrozumieć znaczenie i semantykę w języku. To zawsze nauka, Jak różne słowa odnoszą się do siebie, aby uzyskać lepsze zrozumienie treści. W 2019 roku Google posunęło się o krok dalej dzięki aktualizacji BERT.

"BERT może rozważyć pełny kontekst słowa, Patrząc na słowa, które pojawiają się przed i po nim—szczególnie przydatne dla zrozumienia intencji stojących za zapytaniami.”

Oznacza to, że nadużywanie lub używanie słów kluczowych poza kontekstem w treści może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Ale jeden blog może teraz łatwo Oceniać dziesiątki podobnych słów kluczowych, co jest niesamowite!

Jak działają Wyszukiwarki

Treść w Internecie składa się z "kodu". Dla początkujących kod może wyglądać jak coś poza matrycą. Na szczęście wiele z nich jest łatwe do zrozumienia.

Podstawowy kod HTML i CSS

Kod witryny składa się głównie z HTML, CSS i Javascript. To struktury, style i kontroluje zachowanie witryn. Wyszukiwarki czytają te informacje, aby dowiedzieć się, o co chodzi.

Nauka podstaw HTML i CSS pomaga w SEO. Zalecamy Sololearn na bezpłatne lekcje kodowania. Ale w tym przewodniku wszystko, co musisz wiedzieć, to te elementy tworzą treść.

Tak działają wyszukiwarki takie jak Google:

Crawl-boty są wysyłane do przeglądania Internetu, czytając kod, który tworzy zawartość, gdy idą dalej.

Indeks-indeksy przechowują i analizują części zawartości, takie jak tytuły, nagłówki, obrazy i linki, aby wszystko to zrozumieć.

Ranking-Wyszukiwarki dopasowują indeksowane treści do zapytań. Rangowość treści zależy od wyników konkurencyjnych stron.

Pomyśl o wyszukiwarkach jak o pająkach pełzających po sieci, konsumujących Dane i poruszających się po linkach.

Gąsienice sieciowe podążają za linkami

Możesz tworzyć najlepsze treści na świecie i nigdy nie pojawiać się w Google, ponieważ roboty internetowe nigdy cię nie znajdą.

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak sformatować swoją stronę internetową i zawartość. Idealnie, Twoja witryna powinna być rutynowo indeksowana przez wyszukiwarki. Zoptymalizuj, aby ważne treści mogły automatycznie przejść przez proces indeksowania i rankingu.

Mając to na uwadze, podstawowe cele SEO powinny obejmować:

Uczynienie Twojej strony widoczną dla wyszukiwarek, dzięki czemu pojawisz się w SERPach.

Formatowanie treści, aby pomóc wyszukiwarkom zrozumieć jej strukturę i treść.

Tworzenie odpowiednich i wysokiej jakości treści dopasowanych do potrzeb Użytkowników wyszukiwania.

Prostym sposobem sprawdzenia, czy Twoje strony internetowe są już indeksowane jest wpisanie site:yourdomain.com do Google. Będziesz również potrzebował mapy strony, którą omówimy, pokazując, jak poprawić techniczne SEO(łatwa część!).

Jesteś już głodny wyników? Dobrze! Będziemy grzebać w E-A-T Google.

Czego naprawdę chce Google

E. A. T w SEO oznacza wiedzę, autorytet, wiarygodność

Dawno minęły czasy pisania treści i po prostu pojawiania się na pierwszej stronie Google. Aby się rozwijać, musisz grać w długą grę, aby zdobyć wiedzę, autorytet i wiarygodność. Na szczęście wiele z tego poprawia reputację marki i doświadczenie użytkownika/klienta, co prawdopodobnie i tak chcesz zrobić.

Zrozumienie znaczenia stron internetowych stworzy idealną podstawę.

Ekspertyzy

Dobrym kawałkiem świetnego SEO jest po prostu tworzenie treści, które Twoi odbiorcy kochają. Zrozum, czego szukają Twoi odbiorcy i dlaczego tego szukają. Dlaczego ludzie szukają nazywa się intencją wyszukiwania. Gdy już to wiesz, spełnij i przekraczaj ich potrzeby dzięki twojej odpowiedzi.

Ale jak to naprawdę wygląda? Oto przykład lokalnego rankingu biznesowego z wysokim doświadczeniem.

Neil, jeden z naszych klientów, prowadzi Ferndale garden centre w Dronfield. Ma wiedzę na temat roślin i wciągającego pisarza, więc nic dziwnego, że jego blog o zimowych bratkach zawsze plasuje się w pierwszej trójce w Google. "Zimowe bratki" to bardzo konkurencyjne słowo kluczowe, które otrzymuje 2,9 K wyszukiwań każdego miesiąca. To pokazuje, jak ważne jest pisanie wysokiej jakości treści, aby uzupełnić podstawy SEO.

UK-keyword-search-volume-for-winter-bratki

Zrób szybkie wyszukiwanie i uważaj na Ferndale z Wielkiej Brytanii "zimowe bratki" wyszukiwarki Google.

Dobra treść jest twoją najlepszą bronią, aby wyprzedzić duże firmy w SERP.

Szybka wskazówka: zazwyczaj można dowiedzieć się intencji wyszukiwania patrząc na istniejące wyniki strona 1.

Władza

Władza nie jest tak ważna jak kiedyś — ale wciąż ważna. To w dużej mierze gra liczbowa. Google bierze pod uwagę liczbę linków do twojej witryny, wzmianek, obserwujących w mediach społecznościowych. W ostatnich latach jednak zaczęli skupiać się bardziej na jakości niż na ilości. Pomogło to zapobiec budowaniu przez ludzi wielu słabej jakości lub nieistotnych linków zwrotnych do ich witryny, aby zwiększyć autorytet.

Te sztuczki to blackhat SEO. Unikaj tego, ponieważ Google Cię ukarze.

Wiarygodność

Przy tak wielu stronach ze spamem w Internecie musisz przekonać Google, że jesteś legalny. Godna zaufania strona będzie miała wysokiej jakości treści i renomowane linki zwrotne. Jeśli popularna strona internetowa Google już Ufa linkom do ciebie, zyskujesz większą wiarygodność. Więc Zbuduj swój wynik zaufania. Porozmawiamy więcej o budowaniu właściwych linków zwrotnych, gdy omówimy "SEO poza stroną". W międzyczasie…

Poznaj autorytet i zaufanie swojej witryny w Darmowym raporcie backlink i dołącz do naszej rosnącej społeczności Digital marketing newsletter!

Strona www *

Wpisz swój adres URL...

Jak masz na imię?

Wprowadź firmowy adres e-mail...

Subscribe & Get My Score

Bonus: na końcu tego przewodnika zamieściliśmy kilka prostych, ale potężnych porad na temat "trafności". Pomoże to mniejszym firmom dominować w rankingach wyszukiwarek w ich okolicy.

Ale ten konkretny akronim nie jest R. E. A. T, więc przejdźmy do ekscytującej części.

Gratulacje! Mamy podstawy w dół i jesteś gotowy, aby przejść do wskazówek SEO krok po kroku, aby poprawić swój ranking Google.

Jakie są różne rodzaje SEO?

Istnieje 7 głównych rodzajów SEO:

SEO na stronie

Off-page SEO

Techniczne SEO

SEO lokalne

Mobile SEO

Ecommerce SEO

International SEO

Techniki SEO na stronie, poza stroną i techniczne dają najlepsze wyniki w wyszukiwarkach, dzięki czemu głównie dowiesz się o nich dzisiaj. Zaczynajmy!

Pisanie dobrych treści dla SEO PM7vetHpZMKdeDnv